V torek, 24.septembra, smo v ljubljanskem Centru Rog obeležili začetek petletnega projektaOzaveščanje za vseživljenjsko učenje (VŽU) in prve vseslovenske medijske kampanje‘Lahko.si’ z dogodkom‘Sem lahko zraven? Lahko si!’.
Med slavnostnimi govorci so bili predsednica Republike SlovenijeNataša Pirc Musar, minister za vzgojo in izobraževanjedr. Darjo Felda, predstavnica Evropske komisijeJana Trošt, ter direktorica Andragoškega centra Slovenijedr. Nataša Potočnik.
»Če želimo kot posamezniki rasti in napredovati v naši razsodnosti in modrosti, učenje nikoli ni in naj ne bi bilo končano. Tudi najmodrejši um se vedno mora še česa naučiti,« je v svojem govoru poudarila predsednica države Nataša Pirc Musar.
Sporočilo kampanje in otvoritvenega dogodka je jasno: nikoli ni prepozno, da se naučite nečesa novega.
Projekt naslavlja eno ključnih potreb sodobne družbe – učenje skozi vse življenje, saj je to temelj za osebno rast, večjo zaposljivost in aktivno sodelovanje v skupnosti.
Z vseslovensko medijsko kampanjo, spletno stranjowww.lahko.si in profiliLahko.si na družbenih omrežjih Facebook in Instagram bomo vse Slovence vabili, naj se pridružijo gibanju radovednih, jih ozaveščali o pomenu vseživljenjskega učenja ter jih spodbujali in motivirali z navdihujočimi zgodbami.
Projekt Ozaveščanje za VŽU vodi Andragoški center Slovenije, sofinancirata ga Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada plus (ESS+), prihodnjih pet let pa ga bo soustvarjalo tudi 12 regijskih koordinatorjev oz. lokalnih glasnikov gibanja vseživljenjskega učenja (eden od koordinatorjev je tudi MOCIS).
Projekt vodi mag. Urška Bittner Pipan, ki ob začetku projekta in medijske kampanje Lahko.si poudarja: »Naš cilj je ustvariti gibanje radovednih in na inovativen način nagovoriti vse generacije. Z vsebino in dogodki bomo spodbujali radovednost in željo po učenju v vsakdanjem življenju. S sloganom Lahko.si, ki temelji na univerzalni resnici Dokler živiš, se učiš, želimo ozavestiti prisotnost, dostopnost in transformativno moč vseživljenjskega učenja. V hitro spreminjajoči se družbi so prilagajanje, kritično razmišljanje in nadgrajevanje veščin ključnega pomena za osebni in družbeni razvoj.«
Več informacij o projektu na:
www.acs.si/projekti/projekti-ess/ozavescanje-za-vzu/
(Avtor fotografij z dogodka: Rok Mlinar)